Filtreme etiketi:

Haber

TÜMÜNÜ OKU
Şengül Boybaş: Atiye ve ben et ile tırnak gibi olduk

Çok sevilen ilk kitabı Dünyanın Uyanışı'nın ardından devam romanı Dünyanın Uyanışı II'yi okuyucularıyla buluşturan Şengül Boybaş'a tüm merak edilenleri sorduk.

devamini oku
World’s Awakening with Göbeklitepe, Turkey 2019 & Beyond

‘’The Gift’’ based on ‘’World’s Awakening’’ book by the author Sengul Boybas

devamini oku
Şengül Boybaş: “Karakterler Gözlemlerimden Doğdu, Atiye ‘yi İse Ben Doğurdum”

Merve Köken’le İlk Türkçe Gotik Roman Canvermezler Tekkesi’ne Dair…Netflix’in Türkiye’deki ikinci orijinal yapımı, Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Atiye. Göbeklitepe’den ilham alıp yüzünü kadim medeniyetlere, öte âlemlere çeviren hikâye, Şengül Boybaş’ın Küsurat Yayınları’ndan çıkan Dünyanın Uyanışı serisinden ilham aldı. Atiye’nin ikinci sezonu ile birlikte kitabın da ikinci bölümü okurla buluştu. Şengül Boybaş’la Atiye’yi, kendi ilham kaynaklarını ve bundan sonraki planlarını konuştuk.

devamini oku
Şengül Boybaş: Duam, insanlık için uyanmak! Başka türlü bu esaretten kurtulmak mümkün değil

Şengül Boybaş, Göbeklitepe’den aldığı ilhamla Dünyanın Uyanışı adını verdiği romanı, 2018’de yazmıştı. Bu roman daha sonra NETFLİX’in dikkatini çekti ve çok izlenen yapımlardan biri olan Atiye’ye ilham verdi. Şimdi de yazar, ikinci kitap ile karşımızda. Atiye’nin hikâyesi devam ediyor. Eğer yazılması istenirse üçüncüsünü de yazacağını söylüyor. Yani hikâye aslında bitmedi. Boybaş’ın insanlığın uyanması duası ile kurguladığı bu hikâye belli ki hep devam edecek. Şengül Boybaş ile Göbeklitepe’den ilhamla yola çıktığı devam romanını konuştuk…

devamini oku
Şengül Boybaş: “Örtülü toprak artık uyandı”

Atiye dizisine ilham veren Dünyanın Uyanışı romanının devam romanı dizi yayınıyla beraber raflarda yerini aldı. Göbeklitepe’nin bize söylediklerini ve Dünyanın Uyanışı II ile tarih mirası yolculuğunu kitabın yazarı Şengül Boybaş ile konuştuk. (Duygu Bay – Milliyet Özel)

devamini oku
Atiye'nin yazarından koronavirüs kehanetleri!

Yazar Şengül Boybaş: "Koronavirüs dünyanın uyanışına hizmet edecek."

devamini oku
Fütüristik Bir Peri Masalı

“Tanrıların gücüne sahip olursak içinde yaşadığımız gökada nasıl bir düş dünyasına dönüşürdü?” diye düşünmek, distopyalar kurmak için ideal zamanlardan geçiyoruz. Bir yandan tüm dünyayı etkileyen bir salgınla boğuşurken bir yandan da teknolojik gelişmeler sihirli bir değnek gibi üzerimizde dolanmakta. Haydi başlayalım o zaman fütüristik peri masalımıza!

devamini oku
Şengül Boybaş yazdı: Korona öncesi ve sonrası

Çok sevilen ‘Atiye’ dizisinin esinlenildiği ‘Dünyanın Uyanışı’ romanının yazarı Şengül Boybaş, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün öncesinde ve sonrasında insana sesleniyor…

devamini oku
Göbeklitepe’nin şaşırtan sırları! Atiye dizisine kaynaklık eden kitabın yazarından ilginç bilgiler...

Çeşitli teorilerde, Göbeklitepe’nin ‘Aden Bahçesi’, dünyanın sıfır noktası, tanrıların ant dairesi ya da gözlemevi olduğu ileri sürülüyor. Bunların hepsi doğru olabilir ya da hiçbiri doğru olmayabilir. Fakat şurası bir gerçek ki görünen ve görünmeyen yönleriyle Göbeklitepe bize ‘en eski’ye yolculuk imkânı sağlıyor. O toprakları ziyaret etmek, bir zaman makinesiyle geçmişe gitmeye benziyor.

devamini oku
Şengül Boybaş ‘Atiye’ karakterinin doğuşunu anlattı

Netflix’in Türkiye’de yaptığı ikinci orijinal dizisi ‘Atiye’nin esinlenildiği kitap olan, Küsurat Yayınları’nın çıkardığı ‘Dünyanın Uyanışı’nı kaleme alan yazar Şengül Boybaş, ‘Atiye’ karakterinin doğuşunu anlattı.

devamini oku
Yazar Şengül Boybaş ile Röportaj

“Sıradan biri olman sıradışı bir kadere sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.” “İnsanın kaderini sevebilmesinin şartı onu anlamasıdır. Anlayamadığımız şeyi sevemeyiz. Hayatının neden bu halde olduğunu bir kere anladın mı, kaçınılmaz olarak değişirsin. Sen değişince, kaderin de değişir. Değişim, anlamanın bir numaralı yan ürünüdür. Meseleye böyle bakınca da, kaderimizi anlamanın onu şekillendirmeye giden ilk ve en önemli adım olduğunu söylemek yanlış olmaz.”

devamini oku
Şengül Boybaş, author of The Awakening of the World, tells about Göbeklitepe

We talked about Göbeklitepe with Şengül Boybaş, who told Göbeklitepe in his first book, The Awakening of the World, this time away from his book ...

devamini oku
Şengül Boybaş: Tüm varoluş alanlarımı yazarak dolduruyorum

Şengül Boybaş, ilk romanı “Dünyanın Uyanışı”yla okurlarla buluştu. Heyecanın hiç bitmediği bu romanında Boybaş, bizi Göbeklitepe’de bir maceraya davet ediyor. Kitapta Atiye ile birlikte boyutlar arasında yolculuklara çıkarken, bir sonraki sayfada neler olacağını merak ediyorsunuz. Şengül Boybaş ile Küsurat Yayınları’ndan çıkan “Dünyanın Uyanışı” kitabı üzerine konuştuk.

devamini oku