Filtreme etiketi:

Kitap

TÜMÜNÜ OKU
Atiye’yi izlerken bacaklarım titredi

Küsurat Yayınları etiketiyle çıkan ilk romanı Netflix’e ‘Atiye’ adıyla dizi olarak uyarlandı ve dünyanın dört bir yanından tüm izleyicilerin ilgisini çekti. Boybaş’la Göbeklitepe ile yollarının kesişmesini, ete kemiğe bürünen kitap karakterlerini ilk izlediğinde neler hissettiğini, Mezopotamya’yı ve gerçek ‘Atiye’nin kim olduğunu konuştuk.

devamini oku
Şengül Boybaş: “Karakterler Gözlemlerimden Doğdu, Atiye ‘yi İse Ben Doğurdum”

Merve Köken’le İlk Türkçe Gotik Roman Canvermezler Tekkesi’ne Dair…Netflix’in Türkiye’deki ikinci orijinal yapımı, Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Atiye. Göbeklitepe’den ilham alıp yüzünü kadim medeniyetlere, öte âlemlere çeviren hikâye, Şengül Boybaş’ın Küsurat Yayınları’ndan çıkan Dünyanın Uyanışı serisinden ilham aldı. Atiye’nin ikinci sezonu ile birlikte kitabın da ikinci bölümü okurla buluştu. Şengül Boybaş’la Atiye’yi, kendi ilham kaynaklarını ve bundan sonraki planlarını konuştuk.

devamini oku
Şengül Boybaş: Duam, insanlık için uyanmak! Başka türlü bu esaretten kurtulmak mümkün değil

Şengül Boybaş, Göbeklitepe’den aldığı ilhamla Dünyanın Uyanışı adını verdiği romanı, 2018’de yazmıştı. Bu roman daha sonra NETFLİX’in dikkatini çekti ve çok izlenen yapımlardan biri olan Atiye’ye ilham verdi. Şimdi de yazar, ikinci kitap ile karşımızda. Atiye’nin hikâyesi devam ediyor. Eğer yazılması istenirse üçüncüsünü de yazacağını söylüyor. Yani hikâye aslında bitmedi. Boybaş’ın insanlığın uyanması duası ile kurguladığı bu hikâye belli ki hep devam edecek. Şengül Boybaş ile Göbeklitepe’den ilhamla yola çıktığı devam romanını konuştuk…

devamini oku
Şengül Boybaş ‘Atiye’ karakterinin doğuşunu anlattı

Netflix’in Türkiye’de yaptığı ikinci orijinal dizisi ‘Atiye’nin esinlenildiği kitap olan, Küsurat Yayınları’nın çıkardığı ‘Dünyanın Uyanışı’nı kaleme alan yazar Şengül Boybaş, ‘Atiye’ karakterinin doğuşunu anlattı.

devamini oku
Yazar Şengül Boybaş ile Röportaj

“Sıradan biri olman sıradışı bir kadere sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.” “İnsanın kaderini sevebilmesinin şartı onu anlamasıdır. Anlayamadığımız şeyi sevemeyiz. Hayatının neden bu halde olduğunu bir kere anladın mı, kaçınılmaz olarak değişirsin. Sen değişince, kaderin de değişir. Değişim, anlamanın bir numaralı yan ürünüdür. Meseleye böyle bakınca da, kaderimizi anlamanın onu şekillendirmeye giden ilk ve en önemli adım olduğunu söylemek yanlış olmaz.”

devamini oku
Şengül Boybaş, author of The Awakening of the World, tells about Göbeklitepe

We talked about Göbeklitepe with Şengül Boybaş, who told Göbeklitepe in his first book, The Awakening of the World, this time away from his book ...

devamini oku
Şengül Boybaş: Tüm varoluş alanlarımı yazarak dolduruyorum

Şengül Boybaş, ilk romanı “Dünyanın Uyanışı”yla okurlarla buluştu. Heyecanın hiç bitmediği bu romanında Boybaş, bizi Göbeklitepe’de bir maceraya davet ediyor. Kitapta Atiye ile birlikte boyutlar arasında yolculuklara çıkarken, bir sonraki sayfada neler olacağını merak ediyorsunuz. Şengül Boybaş ile Küsurat Yayınları’ndan çıkan “Dünyanın Uyanışı” kitabı üzerine konuştuk.

devamini oku